30.11.2017
Muzyczno-filmowy eksperyment Polskiego Teatru Tańca
inicjacja

7 grudnia o godz. 18.00 w Scenie na Piętrze w Poznaniu przy ul. Masztalarskiej 8 odbędzie się premiera filmu „Inicjacja”, wyprodukowanego przez Polski Teatr Tańca. Serdecznie zapraszamy!

Premierę filmową poprzedzi wręczenie nagród oraz pokaz prac laureatów międzynarodowego konkursu Polskiego Teatru Tańca  „1 strona – 1 spojrzenie – 180 sekund”.

Bezpłatne wejściówki na wydarzenie można odbierać w kasie Estrady Poznańskiej przy ul. Masztalarskiej 8, w Centrum Informacji Miejskiej CIM przy ul Ratajczaka 44 oraz w obecnej siedzibie Polskiego Teatru Tańca przy ul. Koziej 4 w Poznaniu.

Premiera internetowa „Inicjacji” odbędzie się w piątek 8 grudnia. Zachęcamy do odwiedzin na www.ptt-poznań.pl, na której od tego dnia będzie można także oglądać nagrodzone w konkursie „ 1 strona – 1 spojrzenie – 180 sekund” prace fotograficzne, literackie i filmowe.

Inicjacja:

„Inicjacja” to muzyczno – filmowy eksperyment  w reżyserii Iwony Pasińskiej, z hipnotyzującą muzyką Jacka Sienkiewicza i ascetyczną scenografią Andrzeja Grabowskiego, w której znaczący jest każdy z rekwizytów. Wysmakowana forma wizualna, przesycona subtelną grą sztucznego światła i wieczornego mroku, splata się z szeroko pojętą ekspresją fizyczną artystów – tancerzy Polskiego Teatru Tańca. Każdy z czarno – białych kadrów tworzących ten krótkometrażowy film jest odrębną, malarską kompozycją, która mogłaby zaistnieć jako samodzielny obraz lub artystyczna fotografia. Układają się one w oniryczną opowieść, w której na percepcję widza silnie oddziałuje – poza ruchem Tancerzy – ruch kamery, cyklicznie powracającej do tych samych miejsc. Zaglądając w głąb ludzkich siedlisk, toksycznych relacji i nieoswojonych lęków widzimy, że demony, z którymi zmagają się postacie, to nierzadko egzemplifikacja społecznych problemów, o których można przeczytać na pierwszych stronach gazet. Jeden z bohaterów poznaje ludzkie traumy, przeżywając kolejne sceny z życia w przestrzeni wyobraźni. Czym zakończy się jego „inicjacja” – tytułowa próba wejścia w rzeczywistość?

Scenariusz i reżyseria: Iwona Pasińska
Zdjęcia: Marek Grabowski
Montaż: Edyta Pietrowska
Muzyka i udźwiękowienie: Jacek Sienkiewicz
Scenografia: Andrzej Grabowski
Kostiumy: Zofia Grzybowska, Urszula Szkudlarek, Kuluza Studio
Mistrz oświetlenia: Artur Schubert,
Oświetlenie i grip: Artur Schubert, Shapoval Yevhenii, Stern Pictures s.c. light&grip
Korekcja barwna: Mirosław Mamczur
Asystent planu: Małgorzata Andrzejewska
Artyści tancerze Polskiego Teatru Tańca: Urszula Bernat – Jałocha, Fabian Fejdasz, Julia Hałka, Paulina Jaksim, Jerzy Kaźmierczak, Zbigniew Kocięba, Katarzyna Kulmińska, Paweł Malicki, Marcin Motyl, Michał Przybyła, Adrian Radwański, Katarzyna Rzetelska, Sandra Szatan, Dominik Więcek, Emily Wong oraz (gościnnie) Kacper Bożek, Marta da Pinto oraz Iga Włodarczyk
Zespół techniczny: Przemysław Gapczyński, Grzegorz Okupniak, Grzegorz Potocki, Andrzej Przybyszewski.
Koordynator projektu: Ewelina Chatłas

Produkcja: Polski Teatr Tańca 2017

Dziękujemy Dyrekcji i pracownikom Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu.

Dofinansowano ze środków Instytutu Muzyki i Tańca w ramach programu Muzyka i taniec – Interwencje 2017 +

 

imit